Chuť a vůně dobré nálady

Ročně se v průměru na jednoho obyvatele České republiky prodá až sedm kilogramů čokolády a výrobků z kakaových bobů. Také si nedokážete tuto sladkou neřest odepřít? Pak zavítejte do obchodu Sweet & Snack na Hlavní třídě v Havířově, kde to po kakau nejen krásně voní, ale ještě lépe chutná.

Co vás vedlo k tomu zaměřit se na svět čokolády a pralinek?

Firma Ostrapack v Havířově balila zboží pro belgického majitele a přišlo nám líto nenabízet tyto pralinky také tuzemským zákazníkům. A příští rok oslavíme již desáté výročí. 

Čokolád jsou v obchodech plné police. Jak poznat, že jde o skutečně kvalitní produkt?

Poznáte to nejen podle ceny a zajíma-vého obalu, ale především podle slo-žení. Důležitým ukazatelem je napří-klad procentuální množství kakaa. Naše výrobky pak můžete v prodejně také ochutnat a to je ten nejlepší způsob, jak se přesvědčit. 

Máte v nabídce spoustu dodava-telů, podle čeho je vybíráte?

V prvé řadě hledíme na hodnotu vý-robků, tj. poměr kvality a ceny. Naší filozofií  je poskytnut zákazníkům do-vozové pralinky a čokolády v atrak-tivních designech za dostupné ceny.

Pro čokoládu je velmi důležité správné skladování... Jak s ní naložit poté, co si ji přinesu domů?

Čokoláda má ráda pokojovou tep-lotu, ideálně do 21 °C. V žádném pří-padě ji nenechávejte na slunném místě nebo u jiných zdrojů tepla. Sice se chuťově neznehodnotí, ale ztratí svůj tvar nebo se přilepí k obalu, popřípadě zešedne, což je však pouze vzhledová vada. Co se týče délky skladování, je třeba se řídit datem spotřeby.

Čokoládu považuje řada lidí za ne-zdravý produkt. Souhlasíte s tím?

Čokoláda rozhodně nepatří mezi ne-zdravé produkty, tedy v případě, že se jedná opravdu o čokoládu, a ne o čo-koládovou pochoutku. O blahodár-ných účincích kakaa věděli už Mayové, i když se jednalo o tekutý hořko-koře-něný nápoj z kakaových bobů. Čoko-láda má vysokou výživovou hodnotu, kvalitní čokolády obsahují vitaminy a minerály, nemluvě o uklidňujícím účinku a navození dobré nálady.

Co vše najdou zákazníci ve vašem ob-chodě Sweet & Snack na Hlavní třídě v Havířově, jsou to pouze čokoláda a pralinky? 

Najdete u nás několik desítek druhů čokolád. Od hořké přes mléčnou až po druhy s náplní a posypem. Nabízíme velké množství bonboniér s pralinkami a čokoládovými lanýži,  foukané figurky, bonbony, sušenky... Máme také velký výběr čajů, káv a vína. Jsme schopni připravit i dárkové balíčky. Pro naše zákazníky máme také věrnostní program.

Co chystáte pro období adventu, kdy spotřeba čokolády stoupá?

Připraveno máme velké množství výrobků s vánoční tematikou, mikulášské balíčky, kolekce, čokoládové figurky, čokolády a pralinky, to vše ve vánočním balení. V obchodě Sweet & Snack nabízejí desítky druhů čokolád. Hlavní myšlenkou je najít nejlepší kvalitu za dobrou cenu. Většinu druhů tu navíc můžete před koupí ochutnat.

Zpracování osobních údajů probíhá v souladu s dokumentem: Zásady zpracování osobních údajů.

Mám zájem o zasílaní podobných nabídek v případě, že by nemovitost již nebyla dostupná.