Díky spolku AktivSen to v Karviné, Havířově i Ostravě žije

Nadační spolek RESIDOMO letos investoval nemalou částku do podpory kulturního života v kraji. Jedním z podpořených spolků je AktivSen. Ten prostřednictvím komunitních center zajišťuje vyžití a skutečně pestrý komunitní život pro všechny napříč věkovými kategoriemi.

Ať už měli obyvatelé Havířova, Karviné nebo Ostravy-Poruby v minulosti pocit, že jim ve městě nic ke štěstí nechybí, s otevřením Center Archa a Lučina jistě změnili názor. Na všech třech místech je společenský život o poznání pestřejší. Ať se týká dětí, seniorů nebo nadšenců pro cestování či ruční práce. K tomu, aby centra mohla fungovat na vysoké úrovni a nabízet kvalitní zázemí, je zapotřebí finanční pomoc. O tu se z velké části stará Nadační fond RESIDOMO.

Jste-li z Havířova, pak víte, že se přímo uprostřed Hlavní třídy nachází od roku 2017 Komunitní centrum Lučina. To nabízí zázemí pro mezigenerační vzdělávací a volnočasové aktivity. Mezi nejoblíbenější patří První pomoc s klaunem pro ty nejmenší a Akademie RESTART pro podnikatele. Centrum má záběr také v charitativní oblasti. Letos to byly akce jako Den pro rodinu za účasti lokálních charitativních organizací nebo aktuálně spuštěný projekt Sdílené lednice, o kterém jsme psali v jednom z předchozích článků.

V Ostravě-Porubě se Centrum Archa zaměřuje především na volnočasové aktivity pro seniory, jejich společenské vyžití a spolupráci se seniorskými organizacemi. Možností je zde nabízeno mnoho. Díky aktivitě centra je uspořádáno mnoho zájezdů a výletů, tematicky zaměřených přednášek například na téma IT nebo bezpečnost, starší dámy se mohly zúčastnit soutěže Miss Babča. Několik let se pak centrum podílí svou aktivní pomocí na tradičním projektu Poděkuj horám.

Obyvatelé Karviné se díky stejnojmennému Centru Archa mohou vzdělávat na mnoha workshopech a přednáškách věnovaných především mezigenerační tématice. Na své si v mnoha ohledech přijdou děti a žáci z mateřských a základních škol, které mohou své dovednosti předvést výrobky například na sezónních jarmarcích. A nejen to. Kromě aktivit pro děti je zde prostor i třeba na zdravotní cvičení, kreativní kurzy nebo besedy zaměřené od literatury po zdraví.

Jistě si zde každý z vás přijde na své. Více informací o všech probíhajících aktivitách a programech jednotlivých center se dočtete na jejich internetových stránkách. Stačí kliknout na odkazy v článku.

Zpracování osobních údajů probíhá v souladu s dokumentem: Zásady zpracování osobních údajů.

Mám zájem o zasílaní podobných nabídek v případě, že by nemovitost již nebyla dostupná.