Příběh s vůní kávy

Milovníci kávy a vína mají další místo zaslíbené. Před několika měsíci se jím stal nový ostravský showroom e-shopů 3kafe.cz a 3vina.cz. Nejen o něm jsme si povídali s jeho majiteli BARBOROU A ONDŘEJEM LEVÝMI.

Co bylo dříve? Vaše láska k vínu, nebo ke kávě?

Jak se to vezme. Zhruba před 15 lety jsem absolvoval studium sommeliérství ve Valticích. Víno jsem miloval odjakživa. Souhrou všech životních událostí a náhod jsem se pak asi před třemi lety potkal s majitelem italské značky Caffe é Trieste Devidem. Slovo dalo slovo a já pro něj začal pracovat a obchodovat s touto kávou. Z důvodu rozšíření i na další trhy se zrodilo Trikafe. Postupně jsem začal oslovovat distribuční partnery v Evropě, konkurenci, analyzovat trh a možnosti. Později jsem oslovoval přímo pražírny v Itálii. Vždy jsem se snažil najít nové produkty, značky a výzvy.

A jak vznikl název 3kafe a 3vina?

První bylo Trikafe. Bylo to odvozeno od „tři kafe“. Kávy není nikdy dost. A tři kávy denně jsou ideální množství pro většinu z nás. Já osobně jich tedy vypiji šest až sedm… Následně jsme nějak dospěli ke zkrácení na zákaznicky výraznější 3kafe. A když 3kafe, tak 3vina.

Co vás vedlo k otevření showroomu v Ostravě letos v září?

Poslední rok jsem do podnikání zapojil svou ženu a postupně jí předal zákaznickou péči, část administrativy, osobní odběry a přebírání zboží od dodavatelů. Přes rok a půl jsme fungovali jako e-shop s možností osobního odběru v Ostravě-Třebovicích. Vzhledem k tomu, že jsme se za tu dobu neuvěřitelně posunuli, přibylo i osobních odběrů. Čekali jsme tedy na vhodný čas pro otevření showroomu a prodejny. Investice byla přece jen dosti vysoká, ale vyplatila se.

Co vše zákazníkům v showroomu nabízíte a jak funguje?

Kdokoli kolem projde či projede, má možnost se zastavit. Zákazníků z řad kolemjdoucích neustále přibývá, výborně funguje doporučení, pochvala apod. Často nabízíme kávu při nákupu zdarma nebo s sebou. Chceme, aby si zákazníci vyzkoušeli různé druhy. Každých zhruba 14 dní měníme směs na mlýnku.

Na e-shopu 3vina.cz máte především perlivá vína. Jsou u Čechů oblíbená?

Perlivá vína se stávají čím dál oblíbenějšími, ale spousta Čechů samozřejmě miluje tichá vína. Snažíme se zákazníky zaujmout speciálními typy a nevšední nabídkou.

Káva může mít spoustu podob. Jakou máte nejraději vy?

Lungo nebo doppio. Čistou kávu bez cukru a mléka. Mám rád směsi, jsou hravé a osobité. A samozřejmě pořádnou dávku kofeinu.

Zaměřujete se na e-shopu 3kafe.cz jen na individuální klienty, nebo i na firmy?

Našimi zákazníky jsou všichni. Dodáváme koncovým zákazníkům, firmám, restauracím, hotelům, státní správě, úřadům. Myslím, že umíme poradit, doporučit, ukázat nové možnosti a obzory. Náš showroom nabízí možnost přivonět, vyzkoušet, ochutnat. Rád říkám, že nejlepší káva je ta, která vám chutná. Je jedno, jestli stojí 100 Kč, nebo 1 000 Kč, nezáleží na značce, na množství arabiky či robusty, na intenzitě pražení, na tom, zda je zrnková, mletá, instantní či v kapslích. Zkrátka když vám opravdu chutná, je pro vás nejlepší.

Zpracování osobních údajů probíhá v souladu s dokumentem: Zásady zpracování osobních údajů.

Mám zájem o zasílaní podobných nabídek v případě, že by nemovitost již nebyla dostupná.