S rezervací dovolené neotálejte

Hledáte to nejlepší místo pro letošní dovolenou? Nejen o tom, kam je letos ideální vyrazit, jsme si v Havířově povídali s KATEŘINOU PAVLÍKOVOU, tiskovou mluvčí cestovní kanceláře Čedok.

Dovolenkové destinace podléhají trendům stejně jako móda či kosmetika. Jaké jsou v kurzu pro nadcházející léto?

Trendem jsou jednoznačně poznávací zájezdy nebo kombinace, kdy lidé poznávají danou zemi a potom relaxují u moře. V hledáčku turistů zůstává samozřejmě Chorvatsko, a to jak zájezdy vlakem ve spolupráci s RegioJetem, tak i autem či letecky. Čechy také lákají méně obvyklé destinace, například Černá Hora nebo Albánie. Aktivnější cestovatelé volí Madeiru nebo egyptskou Tabu, odkud jezdí na výlety do vnitrozemí nebo za hranice, do izraelského Jeruzaléma a jordánské Petry. Do všech těchto míst se dá letět přímo z Brna.

A po kterých destinacích je u vás největší poptávka právě teď?

V předprodejích vede Turecko, konkrétně zájezdy na Tureckou riviéru, ale také do letovisek u Egejského moře. Zájem je i o řecké ostrovy ‒ Krétu, Rhodos nebo menší Korfu, Kos či Zakynthos. Rodiny s dětmi pak nejčastěji volí Bulharsko a Egypt.

Jednou z výhod cestování s CK je zajištění kompletního servisu. Co vše dokážete klientům zařídit?

V první řadě si klienti objednávají celý balíček služeb najednou. Od dopravy, ubytování s vybraným typem stravování až po transfery. Na místě na ně čekají česky mluvící delegáti, kteří pomohou, poradí a také provádějí na výletech. Pro některé cestovatele může být problém jazyková bariéra nebo strach z přestupů na letištích, to vše s CK odpadá. Navíc u nás zařídíme i další důležité služby: cestovní pojištění, parkování, můžete si předem vybrat konkrétní sedadlo v letadle či objednat salonek. Za každých okolností šetříte čas, vyhnete se hodinám vyhledávání na internetu. Navíc díky tomu, že s námi cestuje spousta lidí, dokážeme vyjednat mnohem lepší ceny i jiné výhodné podmínky než turisté, kteří vyrazí na vlastní pěst.

Po covidových letech lidé cestují ještě raději než dříve. Jak dlouho dopředu doporučujete rezervovat dovolenou?

Poptávka po cestování je i letos rekordní. Na léto místa ještě zbývají, ale čím dříve rezervujete, tím dříve se můžete v klidu začít těšit na dovolenou. Už teď jsou v prodeji last minute nabídky za ty nejnižší ceny na začátek sezony. Pokud jde však o rodiny s dětmi, větší skupiny lidí či klienty s fixním termínem dovolené, tak ti by rozhodně neměli čekat, výběr hotelů bude na poslední chvíli omezený. Již nyní také prodáváme zájezdy na zimní sezonu, ať už za lyžováním, nebo do oblíbených exotických destinací.

Většina odletů na dovolenou je z Prahy. Mají vaši klienti na výběr také ostravské letiště?

Rozumíme, že se lidem často nechce kvůli odletu cestovat až do Prahy. Létáme ze všech regionálních letišť v Česku. Od Karlových Varů přes České Budějovice, Pardubice až po Brno a Ostravu. Letos v létě nabídneme klientům celkem deset destinací s odletem přímo z Mošnova. Z brněnského letiště budeme létat dokonce do dvaceti míst, do některých z nich zcela nově.

Zpracování osobních údajů probíhá v souladu s dokumentem: Zásady zpracování osobních údajů.

Mám zájem o zasílaní podobných nabídek v případě, že by nemovitost již nebyla dostupná.