Skateshop, který je poháněn vášní ke skateboardingu

Petr Vašut měl jasnou představu o lokalitě, kde chce provozovat rodinný Picnic Skateshop: na Dlouhé třídě v Havířově. Představa se stala skutečností a nyní se Petr, oddaný skateboardista, těší z velkého prostoru, jenž nabízí kromě nejnovějšího vybavení i zábavu…

Hlavní impulz přišel od mého staršího bratra, který žije ve španělském Alicante již 15 let a provozuje tam mateřskou pobočku Picnic Skateshopu. Právě on mě motivoval k otevření druhé rodinné prodejny v našem rodném Havířově, protože jsem sice pracoval v této sféře, ale pro někoho jiného. Z počátku jsem se setkal s názorem, že se v Havířově nikdy nemůžu uchytit a uživit prodejnu s tímto sortimentem zboží.

Proč jste se rozhodl otevřít skateshop právě na Dlouhé třídě v Havířově a jak jste tu spokojen?

Rozhodnutí bylo jednoduché. Při výběru místa bylo naším hlavním požadavkem, aby se prodejna nacházela na Dlouhé nebo Hlavní třídě. Zkrátka jsme chtěli být vidět, abychom mohli zapůsobit na zákazníky pěknou výlohou. Nejprve jsem si pronajal co nejlevnější provozovnu, ale samozřejmě tomu odpovídala i malá prodejní plocha.
O tři roky později se uvolnila vedlejší prodejna, tak jsem se zeptal na její pronájem a vyšlo to. Nyní jsem velice spokojen.

Vaše nabídka produktů je velmi široká. Vy však nabízíte i další služby a možnosti vyžití na prodejně… Seznámíte nás s nimi?

Ano, přesně tak. Nabízíme veškerý servis zahrnující údržbu skateboardů, půjčovnu či skateboardovou školu. Naši zákazníci mají možnost si zajezdit na minirampě, která se nachází v suterénu prodejny. Minirampa není běžným vybavením skateshopů, a proto jsme moc rádi, že můžeme tuto atrakci zákazníkům nabídnout.  

O jaké produkty je největší zájem?

Vzhledem k tomu, že se zaměřujeme především na skateboarding, nejvíce prodáváme právě skateboardy a příslušenství, dále boty, oblečení či doplňky. Přispívá nám i fakt, že skutečné skateshopy s hardwarem již na Moravě nejsou, takže se k nám sjíždějí zákazníci z celé Moravy.

Kromě kamenné prodejny máte také e-shop, a navíc pořádáte sportovní akce. Na jakou byste své příznivce rád pozval?

Akcí bude letos více. Za návštěvu stojí rozhodně Český skateboardový pohár, který se bude konat
10. 8. 2019 v nově dostavěném havířovském skateparku. Jedná se o jednu z největších akcí v České republice. Můžete se těšit nejen na naše přední skateboardové jezdce, ale také na profesionály ze Slovenska, Polska a s největší pravděpodobností i ze Španělska. Připravujeme také skvělý doprovodný program nabitý workshopy, dobrým jídlem a vystoupením DJs.

Jaké výhody vám přináší propojení skateboardových akcí s obchodem? 

Největší výhodou je stmelování skatové komunity. Baví nás dělat něco pro lidi a zároveň se snažíme svou energií zavděčit tomuto sportu.

Najdeme u vás v obchodě něco, co bychom těžko hledali jinde?

Jasně. Vstřícnost, pohodu, super kolektiv, dobré rady a minirampu.

Zpracování osobních údajů probíhá v souladu s dokumentem: Zásady zpracování osobních údajů.

Mám zájem o zasílaní podobných nabídek v případě, že by nemovitost již nebyla dostupná.