Společenská odpovědnost

Společnost RESIDOMO dokazuje svou společenskou odpovědnost nejen v oblasti problematiky bydlení, ale i v aktivitách, které pomáhají zlepšit život obyvatel Moravskoslezského kraje.

Zakládáme komunitní centra pro seniory

Ve více než 43 000 bytech naší společnosti v Moravskoslezském kraji žije okolo 90 000 lidí. Mnozí z nich jsou v seniorském věku a my stále více vnímáme problém, který je fenoménem dnešní doby, a tím je osamělost seniorů. Zmizela řada míst, kde se setkávali, a oni tak nemají prostor pro důstojné a smysluplné trávení volného času. Našli jsme prostor nedaleko klientského centra naší společnosti na ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě, který dříve využívala hudební škola, a proměnili ho v seniorské komunitní centrum ARCHA.

Společnost RESIDOMO nechala prostory na své náklady s přispěním dalších ostravských firem zrekonstruovat. Rekonstrukce trvala 5 měsíců a náklady dosáhly částky 4 miliony korun. Na přípravě projektu se ve svém volném čase podílely desítky zaměstnanců. Po pracovní době se zapojili do úklidu, stěhování i příprav na otevření. Rovněž každodenní provoz centra hradí společnost RESIDOMO.

Komunitní centrum Archa je otevřeno každý všední den od 14 do 17 hodin. V centru se nachází velký společenský a menší přednáškový sál, dvě klubovny, poradenská místnost, kuchyňka a šatny. Senioři se mohou těšit na program každý všední den.

Aktivity konané v centru jsou bezplatné, u těch hrazených je cena nastavena tak, aby byla pro seniory přijatelná.

Centrum také spolupracuje s některými neziskovými organizacemi, jako je například humanitární organizace ADRA nebo mobilní hospic Strom života, a také s místními spolky, jako je Svaz důchodců Ostrava, spolek Seniors a další.

Centrum bylo otevřeno 1. října 2015 na Den seniorů a v současné době má Klub přátel KC Archa již více než 240 členů.

Naši zaměstnanci pořádají pravidelné vánoční sbírky

Zaměstnanci RESIDOMO organizují každým rokem tradiční vánoční sbírku, jejíž výtěžek věnují organizacím, které pomáhají osamělým, nemocným nebo znevýhodněným lidem. V roce 2016 vybrali a předali 250 tisíc korun.

Podpořeny byly Humanitární organizace ADRA a Komunitní centrum Archa.

V předchozích letech byly podpořeny programy organizace UNICEFF, podpory se dočkali i nejchudší žáci jedné ze základních škol v Zakarpatí. Za vybrané peníze jim byly zakoupeny obědy.

Fandíme přírodě v Beskydech

Stali jsme se hlavním partnerem Velkého jarního úklidu Beskyd, který pořádá od roku 2015 spolek Čisté Beskydy a je nejrozsáhlejší úklidovou akcí regionu. Pomáháme nejen zapojením našich zaměstnanců do samotného sběru, ale i technickým zajištěním ekofestivalu, který je završením celé akce. Jsme rádi, že můžeme přispět ke kultivaci míst, kam chodí obyvatelé Moravskoslezského kraje za odpočinkem a které jsou jeho chloubou.

Podporujeme podnikatele

Nebytové prostory Residomo jsou sídlem mnoha drobných živnostníků, kteří podnikají v oblasti pohostinství a prodeje potravin. Kde ale stále nacházet inspiraci, aby se jejich provozovně dařilo a lákala nové a nové zákazníky? Mnoho užitečných rad si mohli podnikatelé odnést z workshopu, který jsme pro ně připravili ve spolupráci s karvinským coworkingovým centrem Business Gate. Odborník na design prodejen a marketing jim přiblížil principy efektivního vystavování zboží a práci s dispozičním řešením provozovny. Pro velký ohlas připravujeme další programy pro asi stovku podnikatelů z Ostravska, Karvinska a Havířovska.

Myslíme na děti našich nájemníků - Příměstské tábory se slevou pro nájemníky

Víme, jak je obtížné shánět přes prázdniny hlídání dětí, proto jsme se rozhodli naše nájemníky z řad maminek a otců podpořit a nabídnout jim týdenní program pro jejich ratolesti. Ve spolupráci se spolkem Kroužky na Moravě jsme připravili příměstský prázdninový tábor. Organizátoři zvolili téma Velké filmové loupeže, přičemž největší úspěch měla exkurze do zákulisí ostravského studia České televize. Zájemci z řad nájemníků za tábor zaplatili pouze 50 procent z ceny, druhou polovinu jim doplatila společnost Residomo.